Sznaucery to urozmaicona pod względem wielkości rasa. Wśród występujących gatunków, rozróżniamy sznaucery miniaturowe, średnie i olbrzymie. Wszystkie z nich mają taką samą budowę anatomiczną, lecz różnią się wielkością i usposobieniem.

Sznaucer miniaturowy

Jego wysokość w kłębie sięga 30-35 cm. Posiada krótką szatę, składającą się z dwóch warstw: prostego i twardego włosa oraz wełnistego podszerstka. Na kończynach sierść jest dłuższa od tej z tułowia, Najdłuższa występuje na głowie, tworząc bujną grzywę i brodę. Występujące kolory umaszczenia to czarno- srebrne, pieprz z solą lub białe.

Rasa ta cieszy się dużym powodzeniem, ze względu na wesołe usposobienie psa, który jest nieustraszonym, uroczym zawadiaką. Mimo, że wyglądem niewielki, to nad wyraz inteligentny i posiadający własne zdanie pies.

 

 

Sznaucer średni

Ten pełen temperamentu i radości życia pies, osiąga 50 cm wysokości. Umaszczenie zwykle mają czarne lub pieprz z solą. Jest wspaniałym towarzyszem zabaw i igraszek, wytrzymałem i nieczułym na pogodę spacerowiczem oraz inteligentnym lecz nie chętnym do szkoleń psem.

 

 

 

Sznaucer olbrzymi

To rasa najbardziej zrównoważona i łagodna wśród sznaucerów, osiągająca do 70 cm wysokości. Olbrzym o miękkim sercu. Doskonały obrońca i niezwykle cierpliwy dla dzieci. Wymaga dużo zrozumienia i cierpliwości bez zbędnego rygoru.